Přejít k hlavnímu obsahu

Mezoterapie

Mezoterapeutické metody zahrnují postupy, které vedou k regeneraci kůže, stimulaci růstových faktorů, buněk, novotvorbě kolagenních a elastických vláken v kůži a zlepšují tak její kvalitu.

Rozjasňují unavenou pleť, zvyšují její pružnost, vyrovnávají nerovnosti kůže a drobné povrchové vrásky. Používají se i na kůži kštice s cílem zlepšit kvalitu vlasů, či k ovlivňování projevů celulitidy. Základem jsou mezoterapeutické směsi – látky, které mají na stav pleti pozitivní vliv, většinou směsi aminokyselin, vitaminů, minerálů a koenzymů. Aplikují se zpravidla opakovaně v několika sezeních v pravidelných časových odstupech. Mohou se do kůže aplikovat pouhým vtíráním, nebo za použití speciálního válečku s množstvím jehliček– dermarolleru, který podle délky jehliček vpravuje látky různě hluboko do pokožky. Pravidelnou aplikaci s možností změnit hloubku průniku do kůže podle lokality, kde se mezoterapie provádí, zajišťuje přístrojová mezoterapie – mikroneedling, kdy jsou mikrojehličky umístěny ve speciálním  přístroji.  Mezoterapeutické směsi se mohou do kůže vpravovat i neinvazivně – například elektrickými impulsy (tzv. elektroporace).

Další články

I zdravá kůže vyžaduje každodenní péči. Někomu stačí nedráždit ji hrubými materiály v oblečení, nepotit se v příliš teplém oděvu a dopřát si pravidelnou očistu ve vodě, někdo si kůži doslova hýčká pravidelnou pečlivou péčí nejrůznějšími kosmetickými přípravky. Ale jak pečovat o kůži nemocnou?